Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Krásne srdce dediny

Krásne srdce dediny

Vďaka osloveniu poslanca a zamestnanca spoločnosti SPP, a.s. - Igora Takáča, sme sa dozvedeli o ďalšej možnosti realizovať niečo nové v  obci, pre našich občanov. Ide o  verejnoprospešný projekt,  ktorý je realizovaný  prostredníctvom zamestnaneckého grantového programu financovaného Nadáciou SPP. 

 

Dali sme „hlavy dokopy“ a tak vznikol projekt ,,Krásne srdce dediny“.  Vďaka hlasovaniu verejnosti na internetovej stránke SPP bol projekt vybratý  a uskutoční  sa vďaka podpore Nadácie SPP a spolu financovaniu obce Belža.

 

Miestom realizácie je  stred dediny, kde sa nachádza staršie betónové ihrisko, trávnatá plocha a okolo tečie potok. Táto časť dediny je srdcom dediny kde sa pretínajú rôzne chodníčky, denne tadiaľto chodia ľudia do kostola, obchodu či na obecný úrad a iba raz do roka sa na tomto mieste uskutočňuje spoločenská akcia zameraná na oslavy dňa obce. V tento deň sa dospelí i deti stretnú a ako veľká komunita spolu príjemne prežijú deň. Chceli by sme, aby sa ľudia stretávali kedykoľvek v priebehu roka. Aby to bolo možné rozhodli sme sa v srdci dediny vytvoriť zónu zábavy a oddychu. Zábavu prostredníctvom funkčného ihriska pre kolektívne hry (basketbal, volejbal, futbal, v zimnom období hokej), oddych pri ohnisku v peknom zeleňou obklopenom prostredí. Nech je ,,srdce dediny“ krajšie.  Projekt sa pomaličky realizuje a ukončený by mal byť do konca októbra. Preto Vás aj prostredníctvom obecných novín chceme požiadať o pomoc pri prácach súvisiacich s jeho realizáciou.

 

 Kontaktné čísla Igor Takáč -0905510259, Katarína Hanušovská Tóthová 0911282807

OHNISKO - základ ohniska voľne uložené v teréne. Použité väčšie kamene a štrkové lôžko. 

Výmena basketbalových košov na betónovom ihrisku. Zvolili sme plastové prevedenie.

Skrášlenie a sfunkčnenie tejto časti prinesie nové možnosti. V budúcnosti by sme tento priestor chceli prestrešiť, aby vznikol veľký veľkokapacitný prístrešok s možnosťou opekania aj v horšom počasí, prípadne využívanie pri rôznych slávnostiach a udalostiach v našej obci. 

Ohnisko a jeho plánované prevedenie 

Ďalšia časť, ukončenie strednej časti. Ešte domyslieť okraj ohniska a môžeme opekať. 

Skrášlenie okolia ohniska bolo prispôsobené úprave okolitého terénu bágrom, ktorý nám vytvoril dve rôzne roviny a tak vznikol priestor na ďalšie plány. 

Výroba lavičiek k ohnisku

Ukončenie terénnych úprav okolo ohniska, dokončené zábradlie. Ešte osadíme lavičky. 

Ten čas prišiel a mohli sme ukončiť, doladiť a odovzdať do užívania.

 

TOPlist